V sobotu 21. 04. 2018, 2. ročník jarního výstupu na kopec Cvilín.  Parkinson klub Krnov, Společnost Parkinson, z. s.  se připojuje tradičním výstupem na kopec Cvilín k akcím, které probíhají po celém světě a jsou konány u příležitosti Světového dne Parkinsonovy nemoci připadajícím na 11. duben. V tento den se narodil James Parkinson, který tuto nemoc popsal jako "obrnu Třeslavou" ...

 

___________________________________________________________________________________________________

08. 04. 2018, 11. ročník výstupu na bájnou horu Říp. Společnost Parkinson, z. s. připojuje tradičním výstupem na horu Říp k akcím, které probíhají po celém světě a jsou konány u příležitosti Světového dne Parkinsonovy nemocipřipadajícím na 11. duben.

________________________________________________________________

07. - 08. 04., Slavnostní setkání u příležitosti Světového dne Parkinsonovy nemoci a 20.výročí založení Parkinson klubu Brno, Společnost Parkinson, z. s.

parkinson-brno.cz/akce/2018_sklavnostni_setkani_PKB_pozvanka.pdf

_________________________________________________________________

24. 03., Jarní turnaj v bowlingu a v šipkách pořádá Parkinson klub Brno, Společnost Parkinson, z. s.

_________________________________________________________________

Máte zájem o vyšetření Vašeho mozku?

Významné vědecké výzkumné centrum CEITEC, které se řadí mezi špičkové evropské instituce, hledá do svého projektu dobrovolníky s Parkinsonovou nemocí, kteří by podstoupili komplexní neuropsychologické a logopedické vyšetření, magnetickou rezonanci a případně měli možnost se dále zapojit do navazující studie, v níž se pomocí rTMS snaží prokázat efekt na prozódii řeči. 

více zde: parkinson-brno.cz/akce/2018_HIDI_plakat_rTMS.pdf

zde: parkinson-brno.cz/akce/2018_CoBeN_letacek_nabor.pdf

___________________________________________________