*25.05. Zahájení turist. sezóny na zámku Linhartovy *31.05. Za historií města Krnova.

   


 Výsledek obrázku pro BYLINKOVÝ VÍKEND ÚVALNO

 

Akce - 2019 + další foto na www.facebook.com/parkinsonkrnov/ 

_______________________________________________________________

1.  

11. ledna - Výroční členská schůze a malá oslava narozenin paní Vlasty.   

_______________________________________________________________

2

16. února - V sobotu jsme se zúčastnili semináře „POHYBEM K OBNOVENÍ NERVOVÝCH BUNĚK“. Pořádala jej Zlínská KASPV (KRAJSKÁ ASOCIACE SPORTU PRO VŠECHNY) pod vedením Ing. Zdenky Kymlové, která je zároveň předsedkyní Parkinson klubu Zlín, Společnost Parkinson, z. s. Skvělá akce, všem se líbila. 

__________________________________________________________

3.  

25. února - Tato členská schůze původně neměla být, ale setkali jsme se proto, že jsme chtěli reagovat na pozvánky, a taky řešit klubové záležitosti. Sešlo se nás celkem 9 členů v cukrárně - kavárně SLUNEČNICE. Opět pěkně přichystané stoly v zadní části útulné kavárny - děkujeme paní majitelce " SLUNEČNICOVÉ" (tak jsme ji pokřtili novým, zapamatovatelným jménem :-) ) V cukrárně boží zákusky, výborné chlebíčky, jen ta káva se nám nějak zatoulala. Děkuji členům za pěkné odpoledne, děkuji za zapojení se do řešení a plánování ... jedeme dál.

__________________________________________________________

4. 

27. února - V Domově seniorů jsme se zůčastnili sezení "SVÉPOMOCNÁ SKUPINA PRO PEČUJÍCÍ". Bylo to velmi zajímavé sezení, které bohužel ale málo lidí využívá. Z mého pohledu se pečující okrádají o příjemné chvilky se zajímavými lidmi a spoustu informací. Příště, t.j. za měsíc, jdeme znovu. Tentokrát bude řeč - debata na téma INKONTINENCE. Přednášku povede paní Mgr. Zavadilová z nemocniční lékárny Krnov.

__________________________________________________________

5.  
 
28. února Lidé se k němu nechovají pěkně, proto věřím, že se cítí v naší klubové společnosti jako ČLOVĚK! Vrbno pod Pradědem je od Krnova vzdáleno cca 35 km. A protože ve Vrbně máme členy z Parkinson klubu Krnov, Společnost Parkinson, z. s., zajeli jsme za nimi. Jeden člen ale bohužel leží se zraněním v nemocnici, druhý přišel opět s dobrou náladou, přestože sám bojuje denně s kolegou Parkinsonem 18 let. Pan Karel byl u zrodu Parkinson klubu Krnov, byl to on, kdo o něj stál a přál si mít klub blízko svého města. Mohl by napsat spousty publikací, ale nemá potřebu vychvalovat sebe ani zdravotnictví, úřady, protože osud mu spíše toho více sebral než dal.
__________________________________________________________
 
6.  
 

21. března - V Domově pro seniory Krnov proběhla přednáška o Parkinsononvě nemoci. Přednášejícím byl primář MUDr. Vladimír Šigut, MBA. Účastníci byli jak pracovníci v DS, tak i členové PK Krnov. Základní informace o PN, následně po krátké přestávce informace i o lékovém, výživovém, pohybovém režimu (projekt PARKINSON standard  od Společnosti Parkinson, z. s.)

__________________________________________________________

7

01. dubna - V odpoledních hodinách jsme vyjeli na plánovanou akci do Třemešné ve Slezsku. Krásnou akci zajistila členka PK Krnov, paní Dana a její syn Vladimír (člen klubu v Třemešné). Přátelská atmosféra, ping - pong zápasy a také tréning v plném nasazení :-) Děkujeme za bezvadné odpoledne, příště si den ale prodloužíme - slibujeme :-) (více foto na www.facebook.com/parkinsonkrnov/ )

__________________________________________________________

8.     

11. dubna - 3. ročník – TULIPÁNOVÝ, JARNÍ VÝSTUP NA CVILÍN u příležitosti SVĚTOVÉHO DNE PARKINSONOVY NEMOCI.  Po roce jsme se opět sešli, abychom si připomněli „náš svátek“, světový den Parkinsonovy nemoci. 222 schodů napočítali děti z 1 a 2 ZŠ v Krnově, kteří zpestřili odpolední výstup ke kostelu Panny Marie Sedmibolestné a Povýšení svatého Kříže na Cvilíně. Tato generace se setkává s novou technologií, ale také se seniorskou generací, s postiženými - handicapovanými pacienty, nic není před nimi „skrývané“, a tím se většina dokáže přirozeně sžít. Děkujeme Vám.

Děkujeme za zájem, symbolickou podporu a účast s přáním - „Nezapomeňte na nás, za rok opět tulipány porostou“.
__________________________________________________________
 
9. 
 
03. května - V kavárně SLUNEČNICE, tentokrát diskuze o dalším pokračování, informace o legislativě, žádost o vyplnění dotazníku - RHB Kladruby ....
__________________________________________________________
 
10. 
 
19. května - V neděli jsme si udělali malý výlet již dopoledne, a to do nedaleké obce ÚVALNO. Již druhý den tady probíhá BYLINKOVÝ VÍKEND v zahradnictví FLORA, kde kromě bylinek byli k vidění i k zakoupení ovocné stromky a keře, ozdobné vysoké stromky normální, převislé, listnáče, jehličnany, květiny atd. Brzy se tu vrátíme, třeba za měsíc, kdy tu bude opět víkend - LEVANDULOVÝ.
__________________________________________________________
 
 

Kontaktujte nás