* * * 12.PARKINSONIÁDA * * * 02.-04.08.-19 LODZ-POLSKO

Začněte hned

Ve vědecké literatuře se skutečně rozvíjí myšlenka, že zdravá výživa pro srdce bude také zdravou výživou pro mozek. Zde vědci poukazují na 10 doporučení, kterými byste se měli řídit, pokud milujete svůj mozek. Pojďme se na ně podívat. Zdroj:...

“Život nekončí diagnozou”.

1. Vzdělávejte se
Čtěte, komunikujte, informujte se: mějte nejaktuálnější informace o všech nejnovějších vědeckých poznatcích o této nemoci, zjistěte, zda existují nějaké klinické studie, na kterých se můžete účastnit, a zda jste na nejnovější medikamentózní léčbě.

2. Zdravý životní styl
Zkuste zůstat aktivní: chůze, plavání a cvičení jógy jsou cvičení s nízkou intenzitou, která můžete vzít svým vlastním tempem. Poraďte se svým lékařským týmem o fyzioterapii, pokud se nemůžete hodně pohybovat sami. Jíst vyváženou 
stravu a udržovat váhu na zdravé úrovni jsou také dobré způsoby, jak pomáhat sobě, řídit vaši Parkinsonovu nemoc. Ztrácíte - li váhu, protože obtížně polykáte nebo nemáte chuť k jídlu, poraďte se s lékařem o způsobech, jak zvýšit příjem kalorií.

3. Činnost
Mějte program, nepěstujte nudu: pokud máte záliby, zkuste v nich pokračovat anebo najděte způsoby zábavy, které vám pomohou a poskytnou něco nového, ​​na co byste se měli soustředit. Snažte se držet krok s přáteli a rodinou na sociální úrovni, abyste se nestali izolovanými.

4. Terapie
Existuje mnoho doplňkových terapií, které mohou pomoci se 
symptomy Parkinsonovy nemoci. Meditace, akupunktura, používání esenciálních olejů a reflexologie patří mezi mnoho terapií, které můžete praktikovat a považovat za užitečné.

5. Nezávislost
Nepochybně snadnější je, když by váš pečovatel dělal věci za vás, ale měli byste se snažit udržet svou nezávislost co nejdéle. Pokud se můžete oblékat a koupat, připravit si jednoduché jídlo a úkoly v domácnosti, pak budete pokračovat i tehdy, že to bude trvat dvakrát déle.

6. Pacientská organizace
Zjistěte v době, kdy ještě osobně můžete zapojit se, zvládnout a pomoci sobě i druhým, stejně diagnostikovaným, zda existuje ve vaší oblasti pacientská organizace pro osoby s Parkinsonovou nemoci. Budete součástí programů činnosti a také se moci podělit o své zkušenosti s lidmi, kteří skutečně chápou, co procházíte.

Mimo jiné získáte čtvrtletní časopis PARKINSON vydávaný Společnosti Parkinson, z. s., s odbornými příspěvky lékařů, tipy a informacemi o Parkinsonovy nemoci, medikamentech, rehabilitacích, lázních, rekondičních pobytech, přednáškách apod.

Život s Parkinsonovou nemoci může být obtížný s mnoha problémy, avšak existují způsoby, jak to zvládnout, které mohou přispět k tomu, aby byl každodenní život kvalitnější. 

Existence Společnosti Parkinson, z. s., a Parkinson klubů pomáhá pacientům, že o sobě ví, že mezi nimi jsou opravdoví přátelé, s oporu i podporu.