* * * 12.PARKINSONIÁDA * * * 02.-04.08.-19 LODZ-POLSKO

Pacient není lékařem omezován v žádných aktivitách, které mu jeho zdravotní stav dovolí. Naopak udržet dosavadní  způsob života, fyzickou a psychickou kondici je velmi vhodné. Důležitou službu vykonávají pacientské organizace. 

 

 

 

       "Sport nás baví, seznamuje, sbližuje, motivuje - drží nad vodou". Anežka Matochová

 

Sportovní regionální turnaje - soutěže parkinsoniků v České republice: 2016, -17, -18, -19

Pacient není lékařem omezován v žádných aktivitách, které mu jeho zdravotní stav dovolí. Naopak udržet dosavadní  způsob života, fyzickou a psychickou kondici je velmi vhodné. Důležitou službu vykonávají pacientské organizace. 

 

2018

24. 03. 2018, Bowwling turnaj v Brně. 

Ranní odjezd do Brna na bowling + šipky, turnaj v Boby centrum Brno. Každým rokem zve parkinsoniky a jejich doprovod Parkinson klub Brno, Společnost Parkinson, z. s. Předsedkyně, Ing. Eva Vernerová při zahájení poděkuje a přivítá všechny účastníky, rodinné příslušníky i hosty: Doc. MUDr. Marek Baláž, Ph.D. se svou ženou a 2 dětmi (z I. neurologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně). Připomene také blížíce se 7. a 8. duben, kdy bude slavnostní setkání členů a přátel  Parkinson klub Brno, Společnost Parkinson, z. s. u příležitosti Světového dne Parkinsonovy nemoci a k poctě 20. výročí založení PK Brno. Turnaje se zúčastnilo 60 hráčů, krásná akce. Děkujeme paní předsedkyni Ing. Evě Vernerové, Liborovi Jašovi, Jánovi Jačiskovi a všem, kteří akci připravovali a podíleli se na ni. Blahopřejeme výhercům - zasloužili si to svou poctivou bojovností! ...    

____________________________________________________________

2017

08. 12. 2017, Turnaj ve stolním tenisu - MEMORIÁL ZDEŇKA POCHYLÉHO 2017. 
Zlato do Parkinson klubu Brno a Parkinson klubu Krnov, Společnost Parkinson, z. s. PODĚKOVÁNÍ: paní Mgr. Dupalové Ph.D. a Mgr. Šlechtové + studentům / fyzioterapeutům, děkujeme!   
 
 
21. 10. 2017, Bowling turnaj v Boby centrum - BRNO
V sobotu 21. října 2017 se 4 členové PK Krnov zapojili do bowling turnaje pořádaný v Boby centrum - BRNO, PK Brno. Dva členové za parkinsoniky a dva za rodinné příslušníky. Stříbrnou medaili v kategorii RODINNNÍ PŘÍSLUŠNÍCI si vybojovala paní Drahuška, Zlatou medaili v kategorii PARKINSONICI si vybojovala paní Anežka. Celá akce byla dobře připravená, všichni jsme si zasoutěžili. S oceněním se jezdí domů skvěle, motivuje nás to pokračovat, těšit se, plánovat. Těšíme se na další turnaje ...děkujeme.  
 
 
23. 09. 2017, Sportovní den - Velké Němčice. Celkem šest medailí a tři vítězné poháry putovaly do PK Krnov

 

03. 06. 2017, Bowling turnaj v Olomouci
Dva členové PK Krnov, Jarda a Anežka, se účastnili bowling turnaje pořádaný PK Olomouc ve SPORTCENTRU BEST. Vzájemné povzbuzení přineslo výsledky, v kategorii žen, se stříbrná medaile vezla domů, do Krnova. 
 
 

_________________________________________________

2016

02. 04. 2016, Mistrovství ČR ve stolním tenise pro parkinsoniky a jiné handycapované osoby. V sobotu 2. dubna 2016 se pořádal v  Poděbradech 2. ročník Poháru ČR ve stolním tenisu pro nemocné PN a hendykepované jiných svazů. Celá akce byla pořádána Tělovýchovnou jednotou Sokol Poděbrady a PK Poděbrady. Domů do Krnova jedeme se stříbrným pohárem.